poster

Wimbledon

 • Velká Británie

  Wimbledon

 • Francie

  La Plus belle victoire

 • Slovensko

  Wimbledon: Zápas o lásku

 • Slovensko

  Divoká karta

Romantický / Komedie / Sportovní

Velká Británie / Francie / USA, 2004, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Když se trefíš, vyspím se s tebou." ATP v tom má bordel. Na svých stránkách uvádí, že Wimbledon 2004 vyhrál nějaký Roger Federer. Jenže každý ví, že ten vypadl s Dragomirem nebo snad s Hammondem ještě dřív než je rozsekal Peter Colt. Jenže Colt je v pohodě a nic si z toho nedělá, ale co my ostatní podvedení? Vždyť já jsem v roce 1994 vyhrál Australian Open a co na to ATP? Prý nějaký Pete Sampras. Existoval ten chlap vůbec? No, to je vlastně jedno. Mně totiž dost bavila tenisáková romance mezi Peterem a Lizzie, rozesmívala mě Coltova samomluva na kurtu, i ten nemotorný tenis působil tak nějak roztomile a "kliďas" John McEnroe mě prostě baví celý svůj život.(21.9.2015)

 • castor
  ****

  Sny, láska nebo vítězství? Tenhle britský chlapík toho nikdy moc nevyhrál, je na sklonku své kariéry, nicméně na Wimbledonu nechce být díky divoké kartě jen za statistu. Ač všichni tuší, že padne hned v prvním kole. Pozná vycházející americkou hvězdičku a najednou začne vyhrávat. Naopak jí se přestává na kurtu dařit. Co si budeme nalhávat? Vše je jasně nalajnované jako čáry na centrkurtu, lobů se moc nepodaří, smeče jsou jen ojedinělé. Rozestavení figur je klasické a předvídatelné, nicméně postavy jsou civilní, žádná potrefená ucha. Jen se prostě mělo víc těžit z toho, že jsme v Anglii, kde se jede na jízlivý ironický humor. Ve výsledku neokoukané prostředí, velmi dobří herci i místy funkční romantika.(16.6.2017)

 • Xmilden
  ***

  V tomto romantickém díle se tvůrci tentokráte už diváka nesnaží ani napínat s nějakým chozením kolem horké kaše. Kirsten a Paul se do sebe prostě zamilují hned od začátku a basta. Romantické filmy díky svému jasně danému a předvidatelnému ději stojí tím pádem většinou na hercích a nejvíce na ústředním duu. Neřekl bych že tentokráte byla volba nejlepší. Paul Bettany rozhodně nedokáže utáhnout film. Vedlejší postavy jsou typicky anglické a tak tady máme sympatické rodiče, nepřejícího tenisového trenéra (otec hrdinky) anebo bratra našeho tenisty, který sází zásadně proti svému sourozenci. Kýčem se tady ale bohužel nešetří (co mělo proboha znamenat to interview v televizi, kdy se tenista veřejně vyznává k lásce? Viděl snad někdo něco podobného u nějakého sportovce? Třeba u Jardy Jágra nebo u Dominika Haška? Co je vlastně veřejnosti po tom? Tak k tomu přistupují sportovní celebrity a já jim rozumím), když někdo napíše u Avatatu "tenhle příběh jsme viděli už mockrát" uvědomuje si že co se týče Wimbledonu tak "tenhle příběh jsme viděli už milionkrát". Je to opravdu tak, chci být jen spravedlivý. Film je to příjemný a určitě si svých 50% zaslouží i ode mě. Ale tím to končí. PS: Proč se tedy ti tenisti tolik válejí po zemi?(6.1.2010)

 • Lima
  ***

  Příjemná podívaná, která sice ničím neohromí, ale potěší zobrazením filmově neokoukaného prostředí vrcholového tenisu a nesmírně sympatickou ústřední dvojicí Bettany - Dunst. Filmové ingredience jsou namíchány ve správném poměru - trocha nevtíravého humoru, trocha zápasového napětí (i když vzhledem k vývoji děje s předem odhadnutelným výsledkem a Bettanyho zápasová zmrtvýchvstání byla spíše z říše sci-fi), trocha nepřeslazené (hurá!) romantiky. Jako sportovního komentátora lze vidět legendárního Johna McEnroa a aby herci vypadali jako skuteční hráči, o to se ve funkci poradce a kouče staral australský wimbledonský vítěz Pat Cash. Bettanymu jsem toho vrcholového tenistu věřil, Dunstové už méně (divná smyčka při servisu)......Celkově tři a půl*.(11.1.2005)

 • Gemini
  ***

  Slušně romantická a slušně komediální romatická komedie. Nic víc, nic míň aneb nechápu to pozdvižení;) Všichni jsme už několikrát zjistili, že tyhle věci jde filmově zvládnout daleko lépe - tak, aby se důležité věci (jako třeba zlomové zápasy) neděly jen tak jakoby mezi řečí, aby se postavy chovaly trochu logicky (zdravíme Sama Neilla), a aby se neopakovalo klišé všech sportovních filmů "vím, že to tu vypadá děsně, ale tady jsem začínal, a teď všichni udělají áááách":) Jistě, Paul je sekáč a Kirsten sexy (ačkoliv nevím, které ženě s jejíma nohama by dělalo problém být sexy v tenisovém outfitu;)), James McAvoy jako vtipná figurka taky funguje dobře, stejně jako jeho a Paulovi rodiče jako takový ten životně mentorský hybatel, zatímco na sport tu máme sympatického Němce, ale já se prostě mezi těmi lajnami necítím tak jak bych měl. Po technické stránce je to výborné, barvy jen hrají, zápasy jsou stravitelné a svižné (což je s realitou tohoto rasově nekorektního sportu mírně řečeno v rozporu), k tomu věhlasná jména skutečného tenisového světa...ale jako celek to prostě postrádá to něco, co by mě donutilo se podívat znovu. Do doby než budu mít nějaký výčitkoidní záchvat a budu mít náladu se ujistit, že jsem tomuhle kousku neukřivdil, samozřejmě:) Pro tentokrát tedy 60% a nashle za pár let.(24.5.2009)

 • - Postavu Jakea Hamonda, Peterova tenisového parťáka, měl původně ztvárnit Ian Someralder. Režisér ale tuto volbu zamítl. (zajda404)

 • - Herci podávali se skutečnými míčky, zbytek výměny už byl dodělán počítačem. (zajda404)

 • - Film se natáčel během oficiálního Wimbledonu v roce 2003, pričemž herci se pohybovali na kurtech na začátku zápasů a jejich koncích, jakoby doopravdy nastoupili na zápas. Rozhodčí a diváci byli nefalšovaní, a bylo to poprvé v historii turnaje, kdy někdo získal takové povolení. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Loka 3 feat DJ Mike One Single | Howards End (3) | Jackson Tozer