poster

Valdez přichází

 • anglický

  Valdez Is Coming

 • slovenský

  Valdéz prichádza

Western

USA, 1971, 90 min

 • pakobylka
  ***

  Western, v němž se hraje o spravedlnost ... a v neposlední řadě taky o 100 dolarů, což se vzájemně nevylučuje. Pevnost jeho základů je přímo úměrná morálním zásadám hlavního hrdiny - přesto zápletka čas od času trochu nešikovně klopýtá na prašných, nerovných stezkách, po nichž se ubírají kroky jeho protagonistů, ať už stojí na straně dobra či zla. Krom toho celkový dojem maličko zhatí závěr: Na jednu stranu je převelice originální, na stranu druhou právě u klasického westernu máte plné právo vyžadovat, aby po jasně vyřčeném "A" následovalo i stejně důrazně pronesené "B". To abyste věděli, na čem jste, a neodcházeli od něho vstříc všedním dnům s mírným podezřením, že právě v nejlepším došel filmařům materiál - i peníze ... 3,5*(11.2.2019)

 • nascendi
  ***

  ČO má človek očakávať od westernu? Sympatického klaďasa, odpudzujúceho záporáka, boj dobra so zlom, v ktorom dobro nesmie prehrať, romantické prostredie, peknú hudbu, pekné ženy v úzadí. Veľa z toho sa dá nájsť vo westerne s Valdézom. Tvrdohlavá snaha o 100 dolárov sa stáva principiálnou a dej uveriteľným, pretože takí ľudia kedysi žili. Trochu mi to pripomenulo Gibsonovu Odplatu. Nepovažujem tento film za mimoriadny, ale spokojnosť neskrývam.(12.2.2019)

 • gogo76
  ****

  Mám v poslednej dobe ľťastie na westerny s B. Lancasterom a žiadny ma zatiaľ nesklamal. Seňor Valdez je dobrosrdečná a ostirľa ná postava medzi hromodou zloduchov, preto si diváka ihneď získa. Jeho pre niekoho marný boj o 100 dolárov pre vdovu, ktorej omylom zabili muža, sa natiahne na poriadnu drámu, kde pôjde mnohým o život. Seňor Valdez už niečo zažil, divák to vie, pistoleros to ešte len zistia... V čekom dabingu i verzii, ktorá bola odvysielaná na tv Joj plus, chýba posledný výstrel a krátky monológ tesne pred titulkami. Nebolo to prvý krát, čo táto tv znetvorí alebo úplne odstrihne záver. Ponúkam aspoň tento . 80%.(4.3.2013)

 • Aqualung
  ****

  Jeden z velmi dobrých westernů.Typicky americké pojetí spravedlnosti respektive práva v rukou jednoho, který je selfmademan. Gro je opět v boji dobra se zlem.Jeden veden základní slušností se snaží pomoci Indiánce, které zabil nesmyslně manžela.A lidská ješitnost brání průchodu slušnosti a spravedlnosti.Parádní výkon pana Lancastera posunuje tento film na vysokou úroveň.A finále staví proti sobě jednoho a jednoho.A vítězí jistá a rychlejší ruka........A je to o sto dolarech.Tedy mimo jiné!!(4.12.2016)

 • Rob Roy
  ****

  Dost se divím tomu nízkému hodnocení. Tohle je dobrý film. Tak trochu první Rambo ve westernovém podání. Pan velkopanskej se do Valdeze naváží tak dlouho, až ten musí oprášit svojí minulost a pokořit ho za každou cenu. Pěkné prostředí, změna beránkovského Burta Lancastera na tvrdého mstitele a chlapské úsečné dialogy. To se mi líbí.(7.7.2004)

 • - Film se dočkal promítání v kinech už v roce 1973, ale českého dabingu se dočkal až v roce 2003 pro TV Prima a v roce 2008 pro MGM. (Varan)

 • - Natáčelo se ve Španělsku a v Mexiku. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ảo Giác Thực Tại | دانلود بهترین نرم افزار آپلود FTP | Watch movie