poster

Metallica - koncert v Nimes (koncert)

 • Česko

  Metallica: Francie na jednu noc

 • Francie

  Metallica - Français pour une nuit

 • USA

  Metallica: Français Pour Une Nuit

Hudební / Dokumentární

Francie / USA, 2009, 132 min

Režie:

Don Kent

Kamera:

Madjid Hakimi

Producenti:

Stéphane Saunier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aluska88
  *****

  Dokonalost? Definitely. Miluju metalovou hudbu, ale zatím z toho, co znám, a co jsem viděla, jen málo kapel má tak dokonalé koncerty, jako Metallica. Desítky let, co se z nich vytvářela hudební legenda a pojem, co všechno za koncerty odehráli, jakými obdobími si prošli, tato kapela zůstává stále na výsluní. Jakoby stále prožívala to nejlepší období, tu nejlepší éru. V jakémkoliv období. Jejich nové písničky v sobě mají pořád ten luxusní drive a našlapanost, jako staré pecky. Hlas Jamese Hetfielda je pro mě jeden z nejvýraznějších v metalovém žánru. Spolu s Michaelem Kiskem (GOD!), Jaredem Letem a poslední dobou Coreym Taylorem. Kirk Hammett je boss, a o Larsovi ať si říká, kdo chce co chce, mlátit do toho takhle třicet let, mě by asi museli nasadit metalové paže:) A samozřejmě jejich písničky, to je jedna pecka vedle druhé. Nikdo nemá tak dokonalá, působivá a propracovaná sóla jako Metallica. Out of this world solos I say:) The Day That Never Comes a Master Of Puppets masterpiece! Jen mi trochu chybělo pár mých oblíbených songů. Ale co:)(23.9.2017)

 • MM_Ramone
  *****

  Metallica!!! Français Pour Une Nuit ("French For One Night")! Americká metalová legenda naživo a poriadne nahlas zahrala v starovekom rímskom amfiteátri, ktorý bol postavený takmer pred dvetisíc rokmi. Sila histórie prepojená s brutálnou energiou hudby kapely Metallica. Úžasná kombinácia. Jedinečný koncert, ktorý bol súčasťou turné ku ich deviatemu štúdiovemu albumu "Death Magnetic". Páni Hetfield, Ulrich, Hammett a Trujillo to zasa vytočili na najvyššie obrátky. Metallica!!! *****(11.3.2015)

 • rigby
  *****

  Jeden z nejvydařenějších hudebních živáků, které jsem kdy viděl. Z křesla pokoje vás okamžitě přenese přímo do středu kotle pod pódiem. Výborná kamera, střih, hudební výkony. Po celou dobu stříká obrovská dávka nekonečné energie. Navíc je vidět, že nejnovější skladby skvěle zapadají mezi staré osvědčené kousky.(1.2.2014)

 • Lima
  ****

  Člověk si jenom uvědomí, jak propastný rozdíl je mezi skladbami prvních 4 geniálních alb (od KILL ´EM All po JUSTICE FOR ALL) a a tím zbytkem po lehce nadprůměrném "Černém albu", tedy nuda, nuda a šeď. Starý dobrý časy 80. a první půle 90.let se už prostě nevrátí. Ale stejně je to obdivuhodné. Kapela, jejíž problémy jsou známy (na nahrávání nových skladeb a zkoušení si zvou psychologa, protože se vzájemně nesnáší, ve zkušebně je vždycky pochmurná atmosféra), tak i přesto nepřipomínají navenek něco, co by již několikrát prošlo syndromem vyhoření. Hrát totiž dvě a půl hodiny v plném nasazení, to je hodno obdivu. Akorát ubrat méně těch nudných nových kousků a přidat více klasiky (prostě neznám žádného svého kamaráda, či vrstevníka, který by poslouchal Metallicu a přitom by ho oslovovala jejich současná tvorba), a bylo by to na plný počet.(15.9.2017)

 • Sasanka20
  *****

  Sice jsem tam nebyl, ale i tak na mě dost zapůsobila atmosféra starověkého amfiteátru, v jehož prostorách Metallica nahrála asi svůj nejlepší živák, který jsem kdy od této kapely kapel viděl. Na celé show se mi líbila hlavně poslední písnička Seek and Destroy, na níž všichni bedňáci nachystali ty černé nafukovací míče, do nichž posléze všichni (ale hlavně Kirk Hammett) kopou a atakují jimi nevinné přihlížející...:)))(6.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
152.213351 | The Mentalist | 30.01.1918:47 Uhr Genesis Alpha One*inklusive deutschem Untertitel* Action0 / 0538 Hits VID P2P DDL 0 Kommentare