poster

Favoritka

 • Velká Británie

  The Favourite

 • USA

  The Favourite

 • Slovensko

  Favoritka

 • Austrálie

  The Favourite

 • Nový Zéland

  The Favourite

Drama / Komedie / Historický / Životopisný

Irsko / Velká Británie / USA, 2018, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marius
  ****

  Kostýmovka? Nie, toto sa nedá porovnávať ani len s minuloročnou ruskou Matildou, nieto s Marie Antoinette alebo inými kostýmovými perlami. Historický ? Vo veľmi hrubých črtách. Psychologický? Too wannabe. Novátorská kamera? Akože keď poprestrihávame s pár zábermi cez extrémne širokouhlé objektívy bez toho aby to malo nejaký symbolický zmysel (učte sa od Spalovača mrtvol), tak načo. Záberov, kde by som si povedal, že je to fakt krásne veľmi poskromne (aj v tomto sú lepšie vyššie uvedené kostýmovky). Takže smerom nahor to ťahá len Rachel Weisz, Olivia Colman a Emma Stone. 7/10(8.2.2019)

 • Forsberg11
  ****

  Nikdy som nebol veľkým fanúšikom filmov odohrávajúcich sa v snobských kruhoch britskej aristokracie. Preto som aj pri Favoritke pomerne dlho váhal, či sa do toho pustiť.... No hodnotenia, meno režiséra a aj herecké obsadenie boli príliš silným lákadlom, tak som do toho skočil. A urobil som veľmi, veľmi dobre. Favoritka totiž nie je žiadnym zdĺhavým, nudným príbehom s nevýraznými postavami a mizernou zápletkou . Naopak je to veľmi netradične poňatá historická dráma, ktorá je mimoriadne silná v dôležitých momentoch deja, no na druhej strane je častokrát aj správne odľahčená, vtipná, či dokonca parodická. Zaujali ma takmer všetky charaktery postáv, z ktorých každá má niečo do seba a budete sa o nej chcieť dozvedieť čo najviac. Tri hlavné herečky predviedli bravúrne a maximálne prirodzené výkony, čo bolo pri tomto filme obzvlášť dôležité. No musím bez mučenia priznať, že som najviac držal palce krásnej Emme Stone, ktorá ma totálne ohúrila. Za pozornosť určite stoja aj niektoré nezvyčajné zábery kamery (priemyselná kamera v rohu) a v neposlednom rade perfektne zvolená hudba a soundtrack. U mňa skoro so všetkým vládne veľká spokojnosť... 80 %!!(16.2.2019)

 • silentname
  *****

  Yorgos Lantihoms si ma na tento film skutočne zahákol. Obsadenie bol veľmi dobre zvolené, je majster svojho remesla a vyzeralo to, že chce urobiť trošku iný štýl historického filmu. A ja mu hovorím, že sa mu to podarilo všetkými desiatimi. Olivia Colman ako kráľovná Anna funguje fantasticky. A dala do toho skutočne kus poriadneho herectva. A čo sa týka Rachel Weisz a Emmy Stone, tak som mal pocit, že som sa najprv chcel prikloniť jednej na stranu, no počas sledovania som si uvedomil jednu zásadnú vec. Obe sú rovnaké. Obe urobia všetko preto, aby dosiahli čo chceli a to všetkými zbraňami, ktoré majú po ruke. A môžem preskakovať zo strany na stranu, no v podstate to nič nespraví. Obe sú rovnaké. A to robí sledovanie filmu oveľa zaujímavejšie. A ešte musím povedať, že humor filmu funguje skvele. Bavil som sa, smial sa a súčasne vnímal celú situáciu tak, ako pravdepodobne Lanthimos chcel. A za tu mu tu tlieskam. Okrem toho je tu hudobná stránka. Exceloval na tom vo svojom predošlom filme a tento nie je žiadna výnimka. Najmä vizuálna stránka je super. Vynikajúca výprava. Kostýmy sú skvelé, prostredie zámku je skvelé a niektoré zábery pôsobia skutočne ako umelecké dielo. Dobre sa na to pozerá, dobre sa to počúva a hlavne to skutočne vie pobaviť. Takže ak máte čas a záujem, choďte si tento film čeknúť. Z Lanthimosovej tvorby môj najobľúbenejší a rozhodne film, ktorý stojí za to. Hodnotenie: A(19.1.2019)

 • luka4615
  *****

  Opulentní masterpiece, jehož největší devízou jsou kostýmy, originální pojetí kamery, soundtrack a spektakulární herecké výkony tria hereček v podání Olivie Colman, Emmy Stone a Rachel Weizs. Tím vším je pro mne snímek The Favourite, který mimo tyto atributy nabídne i skvěle soustružený příběh o svérázné lásce a nikdy nekončící manipulaci. Režisér Yorgos Lanthimos z těchto zajímavých ingrediencí vytváří výbušný a neodolatelně vulgární filmový koktejl, který může směle konkurovat i těm nejsilnějším hráčům s podobným zaměřením či tématem. Již dlouho tady totiž nebylo tak skvěle natočené drama z 18. století, které by mne tak moc strhlo a vtáhlo přímo do středu dění, kam ostatně míří téměř všechny manipulativní a promyšlené nitky hlavních hrdinek. Tohle se zkrátka moc povedlo. Výborná práce! „She wants nothing from you. And yet somehow she is a lady. With 2000 a year, and Harley sits on your knee most nights.“(29.1.2019)

 • Topco
  *****

  Chuťovka. Po opakovanej projekcii po dvoch dňoch idem do plných! Plejáda zlých ľudských vlastností v ženskom podaní na kráľovskom dvore. Dámsky herecký koncert, vycibrené dialógy, skvostné obratné plachtenie kamery, skvelo pasujúca vážna hudba aj rušivé tóny huslí a klavíra. Dá sa obdivovať scéna po scéne. Tradične, absurdne zábavný Lanthimos, tento raz však navyše s puncom noblesy. A opäť tu máme kukuč po kubrickovskej poetike, najmä počas dekadentných scén. Najúsmevnejšie na tom všetkom je, že možno nejde až o tak nepravdepodobnú históriu (ak si odmyslíme úmyselne moderné alebo vymyslené prvky: tanec, zajace).(30.1.2019)

 • Emma Stone

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Wallet Video | Tales of Terror DVD Box Set of 200 Horror Movies$32.99 12d left | 家庭教師263