poster

Pátrání

 • USA

  Searching

 • Slovensko

  Pátranie

 • Velká Británie

  Searching

 • Kanada

  Searching

 • Austrálie

  Searching

 • Nový Zéland

  Searching

Drama

USA, 2018, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • classic
  ***

  Pozdávala sa mi zvolená forma samotného nakrúcania tohto tak trochu atypického, sviežeho, filmového dielka, i keď ja osobne nie som bohvieakým sympatizantom vlastností, T_U_ ,prezentujúcich sa. « Dnes si môžte nakrútiť svoj vlastný malý filmík na mobilný telefón, ktorý sa čoraz viac približuje technológiou dobrej FULL HD kamere». Mladý, začínajúci režisér Aneesh Chaganty sa rozhodol vymeniť „ťažko-tonážne” kamery za miniatúrne laptop-kamery, najnovšie mobily, kedy hlavná postava David Kim často komunikuje cez I.N.T.E.R.N.E.T. , pravidelne sem vkladá videá svojej pubertiackej dcérky Margot, ktorá čochvíľa záhadne zmizne, a odvtedy sa z jej otca stáva internetový závislák, snažiaci sa vypátrať, kam zmizla nezvestná Margot ? Toto pátranie je výhradne sprostredkované cez tieto „elektronické hračky” , síce do procesu vstúpia i média, pre ktorých sú takéto reportáže doslovným chlebíčkom, z pohľadu ich strany sa taktiež dívam na film, alebo sympatický tatko David NIKDY neodlepí zrak od monitoru, a keď som zase pozoroval jeho verbálnu komunikáciu, tak som si spomenul na svojho šéfa, pre ktorého je mobil extrémne podstatný. David volá, behá po mnohých sociálnych sieťach, hľadá, pátra, skúma, rieši nezodpovedané otázky, že Ty si ani svoju neplnoletú dcérenku poriadne nepoznáš ? Ako sám postupne zisťuje, tak nie ! _ Sám strávim pri počítači, napríklad hodinu-dve denne, tak si to teraz znásobte priemerne 10-15 krát= abnormálny časový úsek Davida Kima. Je posadnutý, ale má k tomu dôvod. «Ľudia povedia na nete o sebe všetko, čo sa dá pomerne ľahko zneužiť, čo aj rázne predkladá tento snímok. Nástrahy číhajú úplne všade. Nie som fanúšikom sociálnych sietí, ktoré sa mi vidia, ako dementné, sú bez-významné, ja sa na www venujem maximálne písaniu o filmoch, čo mi príde oveľa zmysluplnejšie, ako sa chvastať, že mám stovky „virtuálnych priateľov” . Z facebooku sa hlúpne...?!» PS: Scenár je plný zvratov, nástrah a samých účinných prekvapení, len tvorcovia na konci zachádzajú, tak trochu, do extrému, z čoho mi vlasy dupkom stoja !(29.11.2018)

 • Vančura
  ***

  Během sledování se mi to celkem líbilo, ale s odstupem jednoho dne to vnímám čím dál kritičtěji. Prvních 14 minut je nesnesitelně nudných (svou banálností), ten celkový nápad se sledováním něčí plochy není nic nového a už to tady bylo mockrát (a většinou i v lepším zpracování), a závěrečné rozuzlení mi osobně přišlo směšně nepravděpodobné a velmi nepovedené. Nesednul mi ani herecký představitel hlavní role, film má ale myslím docela dobrý soundtrack. Searching osobně vnímám jako ucházející (leč nepříliš původní) experiment, který celkem stojí za vidění - že by to byl ale nějaký zázrak, to si určitě nemyslím.(6.1.2019)

 • pepo
  ***

  Prva zhruba hodina je fantasticka. Napinava, dojimava, pribehovo silna. Potom sa vsak zacinaju vrsit zvraty ako z nejakeho prekombinovaneho thrilleru 90. rokov, ked sa scenaristi predbiehali, kto vytiahne pocas deja z rukava viac twistov. A kuzlo je prec. Posledny akt som uz iba prefacepalmoval. Velka skoda. Ale ak kvalita filmu pre niekoho znamena pocet prekvapeni (aj ked obcas uplne pitomych), tak je tu jedna z topiek roku. Dobry film, ale dlho sa z toho klula uplna pecka 7/10 P.S. forma je funkcna, ale napr. Cesky Semestr ju vyuzival omnoho kreativnejsie a funkcnejsie(30.9.2018)

 • Lacike
  ***

  Originalna forma, ked sa cely film odohrava akoze na pracovnej ploche PC, v ramci ktorej je podany funkcny a celkom napinavy detektivny pribeh. Lenze mne tieto experimenty nesedia rovnako ako napriklad found footage filmy. Nemal som pocit, ze sledujem film, ale skôr, ze jak nejaky voyer sledujem komunikaciu cudzieho cloveka. To ma cely cas vyrusovalo od toho, aby ma pribeh dokazal pohltit. Ale to je môj problem a na ostatnych najskôr vdaka tejto forme bude film pôsobit intenzivnejsie. 6/10.(28.11.2018)

 • Pepinec
  ****

  Ja nemel ani paru, na co to lezu. Muj progres vypadal asi takhle: "ty vole, co to je? - Aha, to byl jen uvod... - Ne, moment, co to sakra je? - To je ale hodne dlouhej uvod. - Hele, ono to docela ujde. - Ono je to vlastne fajn. - Pecka!" Uplne mi nesedel az ten posledni uzel, jinak vsechny ostatni dejovy smycky byly skvely a bylo na nich videt, ze nekdo musel krome googlu pouzit i vlastni hlavu. Kdo se odprosti od formatu, ten si tohle uzije. (Vancouver, Kanada)(22.9.2018)

 • - Celý film sledujeme pouze na monitoru počítače nebo televize. (Bioscop)

 • - Film bol natočený za 13 dní, avšak následné úpravy a animácie trvali dva roky. (Real Tom Hardy)

 • - Když David (John Cho) objeví bratrovo tričko v Margotině autě a hledá číslo prostřednictvím svých kontaktů, lze vidět, že jedním z nich je režisér filmu Aneesh Chaganty. (Dr Lizal)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
02.02.1919:15 Uhr Der Manchurian KandidatBluRay-Rip / AC3 Dramax264 0 / 01.569 Hits VID P2P DDL 0 Kommentare | Watch movie | 8.3 Green Book (2018)