poster

Zelená kniha

 • USA

  Green Book

 • Slovensko

  Green Book

 • Velká Británie

  Green Book

 • Austrálie

  Green Book

 • Nový Zéland

  Green Book

Drama / Komedie / Road movie

USA, 2018, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hollohlaway
  ****

  Skvěle vyprávěno i zahráno.Mortensenův životaužívající si manik je vynikající. Není to nijak zvlášť patetické, určitě ne tolik jak by mohlo a narozdíl od některých místních jasnovidců si myslím, že se to v zemi zdejší bude líbit, protože dobrý příběh se líbí všude. Nádherná hudba šedesátých let to parádně podkresluje a pár drobných vtipů zaslouží ocenit. Řemeslně jsem v poslední době viděl jen málo lepších filmů.(20.1.2019)

 • Dale
  ****

  Áno, je to ako podľa šablóny na natočenie akademického filmu, ale príjemne sa na to pozerá, má to dobrú atmosféru a omladený a obtloustlý Viggo je fakt výborný. No vážne takýto film dokázal natočiť Peter Farrelly? Režisér, ktorý bol pre mňa vždy symbol tých najdebilnejších komédií? Zdá sa, že osamostatnenie od Bobbyho mu obrovsky pomohlo.(29.1.2019)

 • Dado
  *****

  Nebudem klamať, obával som sa, že pôjde o jeden z mnohých vypočítavých útokov na filmové ceny. Green Book však chvalabohu nie je primárne o rasizme, hoci dejové fragmenty s týmto podtónom podáva omnoho prirodzenejšie, než väčšina konkurencie. Je to predovšetkým príbeh nepravdepodobného priateľstva, ktorý vo svojom jadre síce nie je originálny, no tento nedostatok mu neuberá na silnom vyznení a príjemnom pocite, ktorý v človeku zanechá. Dvojica Mortensen - Ali navyše podáva vskutku pôsobivé herecké výkony a chémia medzi ich postavami funguje dokonale. Pri objektívnom posudku filmových kvalít by to možno na najvyššie hodnotenie nebolo, no svedomie mi po takomto zážitku nedovolí ísť nižšie. (90%)(7.1.2019)

 • EvilPhoEniX
  *****

  Kdyby mi někdo řekl na začátku roku, že nejlepším filmem bude Road movie Drama s oscarovými základy, tak se mu vysměju, ale klobouk dolů, tohle je filmová síla, vedle které Gump s Shawshankem působí jako studiové béčkové braky. Viggo Mortensen a Mahershala Ali předvádí nadlidské herecké výkony a jejich vzájemná chemie je bezchybná. Film hodně tahá nahoru vkusný a trefný humor, mafianský podtón, silný rasismus tehdejší doby, vypjaté scény a hlavně emoce, kde jsem se přistihl, že brečím snad celé dvě hodiny vkuse a to se mi životě nestalo. Po zhlédnutí jsem okamžitě nabyl pocitu, že film musím vidět ihned znova s každým, kdo je mi blízký a to se mi nestává často. Událost roku a pro mne i možná nejlepší příběhové Drama vůbec. 100%(7.2.2019)

 • silentname
  *****

  "Green Book" je pre mňa vysoko uspokojivé uzatvorenie nástenky roku 2018. Myslím si, že tento môžem jedine vysoko odporúčať. Premýšľam ako by som svoje dojmy najlepšie sformuloval, lebo je tu obrovské množstvo skvelých momentov. V prvom rade poviem, že obaja naši hlavní hrdinovia sú fantastickí. Viggo Mortensen a Mahershala Ali sú vynikajúca dvojka, je radosť ich sledovať a počas tejto cesty im to priateľstvo absolútne vo všetkom verím. Priateľstvá môžu vzniknúť rôznymi spôsobmi a toto je jedno z tých najlepších, čo som videl za celý rok. Film vyzerá vynikajúco, má skvelú atmosféru a okrem toho je postavený na momentkách, ktoré z neho robia absolútne zázračný film. Dobrý film na december nakoľko stále zachytáva aj čaro Vianoc a okrem toho skvele ukazuje, že zachovaním vlastnej hrdosti môžeme dosiahnuť viac, než násilím alebo agresívnym vystupovaním. Je tu pre mňa niekoľko skvelých momentiek, ktoré sa odohrávajú vo väzenskej cele, v reštaurácii pred posledným vystúpením, časť v čiernom bare, návrat domov. Alebo potom len maličkosti, keď sa spolu Tony s Donom rozprávajú v aute. Mám pocit, že obaja jeden tomu druhému niečo dávajú a som za to vďačný. Film, ktorý ma nadchol viac ako som čakal a som veľmi rád, že som ho mal možnosť vidieť ešte tento rok. Jediné čo mi už len ostáva je udeliť odporúčanie pre všetkých ostatných. Prajem Vám krásneho Silvestra a šťastný nový rok 2019. Hodnotenie: A+(31.12.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 11. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)

 • - Tony Lip (Viggo Mortensen) se dostal díky svým kontaktům z klubu Copacabana i k hraní. Drobné role měl ve filmech Kmotr (1972), Zuřící býk (1980) nebo třeba mafiánský boss v seriálu Rodina Sopránů (od r. 1999). (DerfelCadarn)

 • - Don Shirley (Mahershala Ali) byl seznámen s úmyslem natočit o něm a Tonym (Viggo Mortensen) film, ale chtěl, aby to bylo až po jeho smrti. Patrně kvůli informacím, které by ukazovaly na jeho sexuální orientaci. (DerfelCadarn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Regarder | Lizz Winstead | 토렌트게임