poster

Climax

 • Francie

  Climax

 • Slovensko

  Climax

 • Austrálie

  Climax

 • Velká Británie

  Climax

Drama / Horor / Taneční

Francie, 2018, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hwaelos
  ****

  Noé zase jednou předvedl, že ať už je vám jeho poetika blízká, nebo ne, jde o režiséra, s nímž je zajímavé zápolit a vypořádat se. Climax je technický masterpiece. Ať už jde o synchro hudby s obrazem, barevné ladění scén, brilantní kamerové jízdy nebo o pohlcující atmosféru narůstající psychózy, všechno je perfektní. S čím mám problém? Nakonec je všechno až moc jednoduché a jednotlivé části filmu spolu ne vždycky spolupracují. Úvodní intro s rozhovory nabudilo můj zájem a roztočilo interpretační kola v mé hlavě, aby se ukázalo, že nemělo jiný smysl, než představit postavy. Kolo debat o sexu a drbů bylo úplně zbytečné. A především, finální rozetnutí hlavní záhady bylo prostě jen zklamáním. Pořád mi ještě běží celý film hlavou a přemýšlím, jestli jsem neminul nějakou zákrutu, která by tomu dávala nějaký vyšší smysl. A stejně tak se pořád rozhoduju mezi 3 a 4 hvězdami. Přesto nelituju času, který jsem v kině strávil. Climax stojí za to vidět a stojí za to ho vidět na plátně. I kdyby jen kvůli skvělému choreu a "očistcové" scéně ze závěru filmu.(7.11.2018)

 • Goldbeater
  ****

  Nejlepší taneční film od Dirty Dancing! Nasnímané je to neuvěřitelně. Kamera krouží kolem postav, dělá dlouhé nájezdy, kotrmelce, salta, plazí se vzhůru nohama, shlíží vertikálně dolů - až se vám z toho chvílemi točí hlava. Noé si hravě dělá z diváka srandu, ať už pomocí závěrečných titulků, co nejsou vůbec v závěru, nebo třeba díky střihu - v jednu chvíli ukazuje opravdu dlouhé scény na jeden záběr, aby poté kontrastně ukázal sled scének s velkým množstvím zcela okatých a agresivních střihů. Struktura tohoto snímku je zkrátka naprosto polymorfní a úplně se vymyká zažitým konvencím. A rozhodně to dokáže diváka strhnout, pobavit, znechutit, znepokojit a vyděsit - tedy jistě vše, co Noé zamýšlel. [KVIFF 2018](7.7.2018)

 • Visáč
  ***

  Noé zhruba do polovice Climaxu zbavený explicitne šokantných manierov - necháva sa priam submisívne unášať tanečnými kreáciami, ktorým dávajú formu nabušené 90-kové beaty. Po titulkoch v strede filmu je to už Noé skoro jak za mlada (so svojimi pros and cons): vytripovaný vizuál, bez strihu, multiple emotional breakdowns... a s pribúdajúcou stopážou narastajúci pocit, že je ten film dlhší jak sa objektívne zdá. Čiže štandartný Noého fet, t.j. tvrdý a negatívny trip s krátkou životnosťou. Čakal som, že to bude celé rafinovanejšie. Ak chce Noé zostať relevantný, mal by zariskovať a pokúsiť sa pri ďalšom projekte prekročiť svoj tieň.(31.10.2018)

 • Defaultovna

  Priznám sa, že nemám ani len tušenie, ako tento film ohodnotiť, pretože ma po celý čas uchvacoval a rozčuľoval zároveň. Totálna šialenosť, peklo podfarbené zvukovou stopou, v ktorej sa miešajú výkriky jednotlivých postáv s dokonalou hudbou. Ja mi absolútne jasné, že príbeh bol prázdnejší než hlava priemerného poslanca ĽSNS,no na mňa to akosi zvláštne fungovalo. Jednoznačne teda môžem povedaž len to, že to bol mimoriadne intenzívny kinozážitok. A keďže som sľúbila mužovi, že na to pôjdem ešte raz s ním, hviezdičkové hodnotenie doplním neskôr. Sama som zvedavá.(9.11.2018)

 • ancientone
  **

  Áno, postupy sú technicky precízne, nesmierne atmosférické, miestami extrémne senzitívne, vizuálne len ťažko zabudnuteľné. Ale nie je to presne to, čo už o Noého filmoch dávno vieme a poznáme to z filmov, ktoré nepripomínajú len štylistické cvičenie, alebo slovníček autorského štýlu? Uhrančivosť, rebelstvo a podrývačnosť sa v Climaxe menia na rutinérstvo.(19.9.2018)

 • - Gaspar Noé na debatě v kinu Aero mimo jiné uvedl, že herci měli volnost jak v dialozích, tak ve výběru toho, jaký osud bude mít jejich postava. (Mates...)

 • - Jméno postavy Selva navrhla sama Sofia Boutella, jelikož se tak jmenovala její babička. Gaspar Noé jméno schválil, protože se mu líbilo. (ver_mah)

 • - Film byl natočen za pouhých 15 dnů a dostříhán den předtím, než byl uveden na festivalu v Cannes. (Stoka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
4x12 Club de Cuervos | Agatha Christie's Poirot (13) | Download APK