poster

Úniková hra

 • USA

  Escape Room

 • USA

  The Maze

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Escape Room

 • Austrálie

  Escape Room

 • Kanada

  Escape Room

 • Velká Británie

  Escape Room

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2019, 100 min

Režie:

Adam Robitel

Kamera:

Marc Spicer

Producenti:

Ori Marmur, Neal H. Moritz

Střih:

Steve Mirkovich

Scénografie:

Edward Thomas

Kostýmy:

Reza Levy
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Nevka
  ****

  Po nějaké době je tady zase poctivá žánrovka, která si od svých předchůdců bere to nejlepší. Jmenovitě je na první pohled dost znát inspirace SAWem, a podle všeho i Kostkou. V průběhu se ukáže ještě dost zásadní paralela s jedním dalším horrorem, ale vzhledem k tomu, že jeho název by v jisté míře mohl prozradit rozuzlení, můžu ho v případě zájmu pojmenovat individuálně v poště. Nicméně propracovanost jednotlivých místností je povedená, a jako zásadní pozitivum můžu u Escape Room vyzdvihnout i to, že si divák nemůže být úplně jistý tím, kdo půjde z kola ven jako další. Konec je lehce překombinovaný a o průlomové dílo se nejedná, ale přes to... Proč ne?(7.2.2019)

 • Nach
  ***

  Strašně moc se to snaží být nové Saw, ale bohužel jím není. To ale neznamená, že jde o špatný film. Vlastně byla radost sledovat veškeré ty nápady na místnosti, pasti a nápovědy, které tu tvůrci připravili. Co level, to lahoda každého milovníka těchto her. A ti co je zas tolik nemusí, si museli užívat alespoň ten vizuál. Jenže film nemá hezky jen vypadat, má mít i zajímavý děj a charaktery. Což děj je zde prostý... přežít. Ale ty charaktery se nějak moc nedařilo prodat. Vlastně mi bylo naprosto ukradené, kdo co je a jakou má roli. Postavy mi prostě nesedly a nedokázal jsem se s jejich osudem sžít. PG12 navíc nedovoluje zobrazovat určité scény, takže můžete být v klidu, Saw zde ani po této stránce není překonáno. Poslední negací je zde hlavní záporák, který je nudný, vlastně charakterově vůbec nijaký a dozvíme se o něm, že je evidentně bohatý a ví o obětech maximum. To je vše a finální pointa mě i díky tomu nechala emočně vyprázdněným. Jak tedy celek ohodnotit? Inu dávám tři hvězdy, protože nešlo o tak velký průser, jaký jsem čekal. Přesto ale je tu co zlepšovat. 65%(8.2.2019)

 • dubinak
  ****

  Divím se teda hodně, ale po nešťastném Insidious si pro nás Robitel připravil nevšední zážitek, který umí hlavně zaujmout, napnout diváka jako strunu a pak ho vystřelit jako z praku. Nápad sice není kdovíjak osvěžující, ale co je osvěžující je jeho nové zpracování, který nelze zařadit do žánru horor, ale mezi velmi napínavé mysteriózní thrillery. Celou stopáž jsem byla jako na trní a dlouho jsem nebyla u filmu v kině tak napnutá. Pořád se tu něco děje a akce vůbec neutichá. Rozjezd je navíc hned odbitý a za pár minut už jsme v únikovce. Oceňuji hlavně nápaditost, originálnost a bezmocnost, která stříká ze scénáře na všechny strany. Závěr mi pak lehce připomněl film Belko Experiment a je to asi nejslabší část tohoto snímku. Druhému dílu se ale bránit nebudu. Pokud si to udrží minimálně stejnou kvalitu, máme se na co těšit.(12.2.2019)

 • miguel_111
  ****

  Celkom pozerateľný mix SAW a Kocka. Herci sympatický takže s nimi človek celkom sympatizuje. Vizuálne v pohode a je vidno rozpočet a celkovo pasce a miestnosti s pascami vynikajúce zvládnuté. Hudba dobrá a človeka vtiahne do deja. Stále sa niečo deje takže sa človek vôbec nenudí. Pointa v pohode. Návštevu kina určite neľutujem. Pre mňa 70%.(12.1.2019)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Tyhle variace na Saw/Cube mě vždycky velmi bavili, takže oceňuji každého nového bratříčka. Postavy jsou sympatické, chovají se racionálně a divák má o ně strach, což je u podobných filmů nejdůležitější. Absence gore ve výsledku vůbec nevadí, protože na něj zde nebyl ani prostor. Spíš než horor má Escape Room blíže k Thrilleru, kterému se však daří budovat napětí v hojné míře. Technicky perfektní a všechny místnosti využity naplno a nezklamal mě i samotný závěr, takže solidní a ideální zábava do kina. Jediným mínusem mi přišlo dát na začátek poslední scénu,což lehce kazí překvapení. Robitel se čím dál zlepšuje. 75%(1.2.2019)

 • - Premiéra filmu byla v Polsku odložena, když v zábavním centru pro únikové hry zahynulo pět patnáctiletých dívek. (Bioscop)

 • - Natáčení skončilo v lednu 2018, natáčelo se v Jižní Africe. (Varan)

 • - V květnu 2018 bylo oznámeno, že film má mít premiéru na konci listopadu 2018. V červnu 2018 byla premiéra přesunuta na 1. 2. 2019 a nakonec měl film premiéru 4. 1. 2019. (Varan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Jaimie Alexander | Raine Miller | Descargar