poster

The Ballad of Buster Scruggs

 • Velká Británie

  The Ballad of Buster Scruggs

Western / Komedie / Drama / Povídkový

USA, 2018, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Heisenberg_
  ****

  Návrat opěvovaných Cohenů s jejich pokusem vzkřísit téměř mrtvý povídkový žánr se nevydařil na výbornou, ale přesto velmi potěšil, třebaže není jednoznačně konzistentní... Poetika zde krásně srší z každého koutku - především pak ve čtvrtém příběhu, v němž si téměř každý najde cosi, co v něm jednoduše vzbudí nemalou radost.(7.2.2019)

 • animaxis
  **

  Na Baladu o Busteru Scruggsovi jsem se trochu i těšil, ale obával jsem se jedné věci. U filmů, které jsou tvořeny z několika částí (v tomto případě fiktivních povídek), je dost nepravděpodobné, že se vám budou líbit všechny. Líbilo se mi, že každá část v sobě nesla jisté poučení, ale tím to mimo jedné části končí. U některých jsem se vyloženě nudil. U jiných zase platilo, že mě zaujaly, ale bohužel třeba trvaly jen 10 minut, takže jsem se ani nestačil rozkoukat a byl konec. Opravdu se mi líbila předposlední (tedy pátá), ale jen ta mi zážitek z celého filmu bohužel nezachrání. Také se nedokážu ubránit pocitu, že některé povídky tu jsou natočeny opravdu dobře a jiné vypadají vizuálně i zvukově poněkud odfláknutě. Herecké výkony tu nejsou vyloženě špatné, ale poněkud nevýrazné. Celkově jsem z tohoto filmu prostě zklamaný.(31.1.2019)

 • H34D
  ***

  Opět další z řady Coenovic filmů, nad kterými si zamasturbuje pár pseudointelektuálů a přestárlých akademiků, ale běžný divák, aby zaplakal. Tedy nechci přehánět, spíše jde o to, že od tvůrců klasik jako Fargo a Big Lebowski by člověk očekával něco sofistikovanějšího a vtipnějšího. První povídka o Busteru Scruggsovi je suveréně nejhorší. Když pominu příliš křečovitý humor, (pro mě osobně) otravné muzikálové vsuvky, tak nám stejnak nezbývá víc, než triviální pointa absentující jakoukoli katarzi (2/10). Nedaleko Algodones s o poznání charismatičtějším hlavním hrdinou konečně vykazuje známky typického Coenovského černého humoru a akurátnější nadsázky (6/10). Dojná kráva se sice snaží podojit líbivost Liama Neesona, nicméně příliš se jí nedaří udržet mě vzhůru. Ano, zde jsem usnul a musel dokoukat film další den (5/10). Kaňonu plném zlata i přes obstojně vybudovaná očekávání jaksi chybí pointa. Takovou povídku si, s prominutím, z prdele můžete vytáhnout jednu denně (5/10). Pan Arthur a Billy Knapp konečně zachraňují celý film nejen sympatickým prostředím, hřejivými dialogy, ale i fungujícím napětím a vskutku zabijáckým Coenovským zakončením (8/10). Pozůstatky mrtvého se snaží těžit ze síly dialogu a zkušenosti jejich vypravěčů, avšak opět chybí jakákoli pointa, a tudíž i katarze - nejen z povídky, ale i z celého filmu (6/10).(9.12.2018)

 • Fr
  ***

  „TAM NAHOŘE MUSÍ BÝT MÍSTO, KDE LIDÉ NEJSOU ZÁKEŘNÍ A POKER SE HRAJE ČESTNĚ. A POKUD NE, TAK O ČEM VŠECHNY TY PÍSNIČKY JSOU? VŠICHNI SE TAM SETKÁME…“ /// Povídkovej western, na jehož konci zůstanou stejně zase největšíma hvězdama Coenovci… Úvodní dva příběhy se prezentujou spoustou nezapomenutelnejch píčovim, který pohladí černohumornou duši. Postupně – příběh od příběhu… se to posouvá víc a víc do vážnosti a vykecávání, což kapku nudí. A kdyby to skončilo po tom čtvrtým… dám 4*. Ale já kurva tu pětku nepochopil (navíc byla tak strašně ukecaná…). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju příběhy, který by mohli bejt knihou. (Zvlášť, kdyby ji napsali Joel a Ethan Coen.) 2.) Vždycky jsem přemejšlel, jak by vypadal americkej Limonádovej Joe. 3.) Thx za titule “num71“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ *(20.12.2018)

 • Beckett51
  ****

  Tom Waits a jeho setkání s Mr. Pocketem naprosto kraluje. Ta povídka má všechno, co bych si od krátkého příběhu tohoto žánru troufnul chtít. Zbylé povídky jsou buď velmi povedené (Liam Neeson) anebo v mých očích pouze Coenovsky průměrné (poslední dva příběhy). Nicméně i přes to jsem si film užil a pozitivum u mě rozhodně převládá.(23.11.2018)

 • - Kovboje, který zabije Bustera Scruggse (Tim Blake Nelson), hraje americký folkový zpěvák Willie Watson, který se podílel na významné části soundtracku. (moukey)

 • - Natáčalo sa v amerických štátoch Nebraska, Nové Mexiko, Colorado a taktiež vo filmových štúdiách Santa Fe v Novom Mexiku. (MikaelSVK)

 • - Obrázek koně na zadní straně knihy je logo produkční společnosti bratrů Coenových – Mike Zoss Productions (Puxina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Ciro Esposito | Older Woman/younger Man | 208 Lego Rock Band – Nintendo Wii Torrent9 Téléchargement Lego Rock Band Nintendo Wii telecharger torrent LEGO Rock Band est une expérience de musique de la famille unique qui permettra aux...