poster

Potomek

 • USA

  The Prodigy

 • USA

  Descendant

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Potomok

 • Velká Británie

  The Prodigy

Horor / Thriller

USA / Hong Kong, 2019, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • silentname
  ****

  "The Prodigy" je v jadre dobrým filmom, no mám pocit, že som videl projekty, ktoré boli spracované o niečo lepšie. Z hlavy mi hneď napadol "Orphan" z roku 2009. Tento film na mňa pôsobí, ako keby sme spojili spomínaného "Orphana" a dali do toho niečo z filmu "The Ring Two". Ale nechcem tým tvrdiť, že je to urobené zle. Myslím si, že film má dostatok atmosféry, dobré nápady a vie ich celkom využiť. V hlavnej role je tu Jackson Robert Scott a musím povedať, že nepodáva najhorší výkon. Viem si predstaviť lepší detský výkon, ale funguje to dobre. Čo sa hereckých výkonov všeobecne týka, tak sú podľa mňa v pohode. Nikto nie je zlý, no nikto tu nie je taký, koho by som musel vysoko pochváliť. Od Taylor Schilling som čakal oveľa viac. Rozhodne neponúkla všetko, čo do toho mohla dať a je tu dokopy jediná momentka, kde bola podľa mňa fakt skvelá a to je pri konci. Inak je to proste fungujúce. Ako všetko v tomto filme. Funguje to. Atmosféra je dobrá, príbeh dobrý, herecké výkony dobré, réžia schopná. No nič vo filme podľa mňa nijakým spôsobom nevyniká. Lenže to nie je jediné čo mi to trošku vadí. Záver filmu je pre mňa trošku nezaslúžený. Kým vo vyššie spomenutom filme "Orphan" pôsobí zaver vynikajúco, tak tento akosi pre mňa úplne nefunguje. Nemyslím si, že to čo urobí je podvod, ale určite to nepôsobí úplne zaslúžene a fungujúco. Ani nie kvôli zvratu filmu, ako skôr kvôli tomu, čo po ňom nasleduje. Nepíšem spoilery pre tých, čo chcú vidieť film, takže prídete na to sami, keď to uvidíte. Okrem toho je tu scénka v aute, kde neviem ako sa doň dostali záhradné nožnice. Proste z ničoho nič. Kdesi vnútri tam je skvelý film, ktorý však bojuje s problémami, ktoré ma z neho vyťahovali von. Napriek tomu si myslím, že za pozornosť stojí. Choďte do kina a pozrite sa naň. Myslím si, že budete spokojní. Hodnotenie: B(8.2.2019)

 • J*A*S*M
  ***

  Potomek působil v konkurenci jiných hororů, které se letos chystají na plátna kin, úplně neviditelně. Jako takový ten typ projektu, kterému by to víc slušelo na VOD sítích. Tam by jej bylo možno považovat za příjemné překvápko. Je to totiž po všech stránkách neurážející film. Hezky natočený, solidně zahraný. A obsahuje minimálně dva creepy / lekačkové momenty, u kterých mi nepříjemně zatrnulo. Celkově je ale příliš málo výrazný, aby právě v kinech nějakou větší pozornost vzbudil. Zásadním problémem pak pro mě byla ohromná předvídatelnost veškerého dění, kdy hned jakmile se objasní, o co jde, je jasné, k čemu to směřuje.(13.2.2019)

 • sidzej
  ****

  Stretnutie s klaunom Pennywiseom zanechalo na Georgiem trvalé psychické následky (tými rukami si evidentne riešil komplexy z hororu TO :-). Téma reinkarnácie v takejto podobe tu myslím ešte nebola avšak istá podobnosť s hororom Sirota je viac než evidentná. Technicky dobre zvládnuté, atmosféra časom hustla a stupňovala sa a záver, hoci pre mňa prekvapivý nebol, tiež vyložene nesklamal. Taký lepší hororový štandart. Objektívne za 3*. 1* navyše dávam za Jacksona Roberta Scotta. Pre toho malého diablíka s anjelskou tvárou mám skrátka slabosť.(9.2.2019)

 • mzss1
  ***

  (55%) Viděno v kině. Po pravdě, ani se mi moc už nechtělo na to do kina. Horory mám rád a především tyto novodobé. Nejlépe od Jamese Wana (Conjuring, Insidious). Jenže takových horůrků se v poslední době točí až moc – je to už takové ohrané, takže na jednu stránku chápu, že už není moc co vymýšlet. No a nyní k tomuto Potomkovi. Klasické lekačky tu byly – ne, že by se to stavělo jen na nich – za což jsem rád. Mělo to funkční příběh, který neměl žádní mezery, ale mohl by být víc nápaditější a nějaká ta pointa na konci by neuškodila, ale co už. Tempo to má ale docela pomalé, takže se v cca první polovině divák začne snadno nudit. Já vnímal veškeré konverzace, nic mi teda neušlo, ale proč nemohl být sakra bohatší scénář ? Třeba bych přidal pár scének ve škole, nebo ze života onoho vraha, který se poté reinkarnoval do těla toho malého chlapce atd. V poslední cca třetině snímku se to už víc rozjede a finále je docela drsné a i krvavé, taková ta nekompromisní realita, že to nedopadne úplně růžově – to oceňuji, ale nemůžu zavřít oči nad jednou pitomou nelogickou chybou, které se dopustila matka toho malého kluka. ;) Hudba od Bishary byla na klasické hororové úrovni. Takže, ve filmu sice najdeme pár dobrých scén, ale to je asi tak všechno. Špatný film to není, ale potenciál to mělo o dost větší. I to Rko mohli víc využít. Nemyslím tím, aby bylo víc krve, ale mohla tu být děsivější atmosféra a pár násilnějších scén navíc. No, už to pitvat nebudu. Je to koukatelný, průměrný film, který se dá jednou vidět, ale víckrát ne.(11.2.2019)

 • Streeper
  ***

  Potomek je zvláštní lehčí horror, který by zvládl u ten největší staršpytel. Líbí se mi originální téma, které je o děsivém dítěti, rozdíl je v tom, že není posedlý démonem ale duší a to se mi na tom líbilo. Vzhledem k tomu, že se o téma, které se ve filmu řeší hodně zajímám a opravdu tomu věřím, tak si mojí pozornost snímek získal hned. Musím zde vyzdvihnout herecký výkon Jacksona Roberta Scottam, který byť osmiletý, dokáže utáhnout celý film úplně na jendičku! Není to nejdokonalejší snímek, ale zajímavý a napínavý, je tam pár scén, u kterých se opravdu leknete, ale spíše se to přiklání k tomu thrilleru než hororu.(14.2.2019)

 • - Postava Milese (Jackson Robert Scott) má heterochromii, rozdíl v zbarvení očí (v případě Milese, pravé oko je hnědé a jeho levé oko je modré). (Tet.Ew)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
The Reflection | Crossbones | Documentary