Novinky

Kdo, co a proč

 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Bond nabírá ostříleného scenáristu

  Zatím nepojmenovaný Bond 25 nedávno změnil datum premiéry. Pravděpodobně poslední snímek s Danielem Craigem v hlavní roli agenta 007 dorazí místo února 2020 o dva měsíce později v dubnu. Film pak zároveň dostal i nového scenáristu. Producenti najali jednoho z nejvyhledávanějších script doctorů v Hollywoodu, Scotta Z. Burnse (Bourneovo ultimátum). Ten teď podle serveru The Playlist dostal za úkol v podstatě celý scénář předělat do ucházející podoby, což znamená kromě nejspíš slušné kompenzace, především taky místo prvního scenáristy. Začátek natáčení byl plánován na březen, ale byl rovněž posunut na duben. Snímek natočí Cary Joji Fukunaga (Temný případ) a do vedlejších rolí se vrací Ralph Fiennes, Léa Seydoux, Naomie Harris i Ben Whishaw.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Paul Schrader a tak trochu jiný western

  Režisér a scenárista oceňované letošní novinky Zoufalství a naděje Paul Schrader má možná 72 let, podle jeho aktivity byste to do něj ale nejspíš neřekli. Nově totiž chystá western Nine Men from Now, jehož shrnutí teď nechám na samotném panu režisérovi: „Kdybyste vzali scénář k filmu Sedm mužů na zabití z roku 1956, který napsali Budd Boetticher a Randolph Scott, a poprosili byste Terryho Malicka a Davida Lynche, aby vám na něj hodili bobek, dostali byste film, který teď natáčím.“ Snímek je popisován jako „neo-meta western“ a je v podstatě remakem výše zmíněného filmu Budda Boettichera, Schraderovi ale původní příběh nestačil – ten vypráví o osamělém ochránci zákona, jenž se vydá na stopu sedmi podezřelých z vraždy jeho manželky – v nové verzi tak režisér chce, aby si postavy hrdiny a záporáka v polovině filmu vyměnily role. Ve filmu si zahraje Willem Dafoe a vrátit se měl i Ethan Hawke (Chlapectví), který s režisérem pracoval na jeho posledním filmu, ten ale podle čerstvých zpráv film opustil.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 19.2.2019

  Punisher oficiálně zrušen

  A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady PunisheraJonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak zrušil jak Punishera, tak poslední zbývající Jessicu Jones, jejíž třetí série dorazí ještě letos. Zpráva o zrušení obou seriálu se setkala s hlasitým nesouhlasem většiny fanoušků na sociálních sítích, šéf Marvel TV Jeph Loeb tak reagoval otevřeným dopisem, ve kterém poděkoval za pět spolupráce všem tvůrcům, hercům, i štábům, a na závěr naznačil, že není nutně všem dnům konec, a hrdinové Daredevil, Iron Fist, Luke Cage, Jessica Jones i Punisher se potenciálně mohou v budoucnu vrátit. V jaké formě, a na jaké stanici, zatím zůstává otázkou.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.2.2019

  Sebastian Stan střídá Chrise Evanse

  Herec Sebastian Stan (Já, Tonya) nahradí kolegu z MCU Chrise Evanse (Captain America: Občanská válka) ve snímku The Devil All the Time od režiséra Antonio Campose (epizody The Sinner, Christine). Evans snímek nakonec musel opustit kvůli nabitému rozvrhu. V drsném dramatu rozpínajícím se skrz dvě dekády se hlavní postava, Arvin, postupně promění ze šikanovaného chlapce v muže, který ví, kdy a jak se bránit. Na své cestě se přitom střetne s několika nelítostnými postavami – párem sériových vrahů, knězem, jenž ztratil víru, nebo místním zkorumpovaným šerifem. Zbytek obsazení čítá Toma Hollanda, Miu Wasikowskou, Roberta Pattinsona nebo Billa Skarsgarda.

   

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 15.2.2019

  Další posily pro Dunu

  Pokud začínáte mít pocit, že se v Hollywoodu v současnosti neobsazuje žádný jiný film než Duna, pak máte nejspíš pravdu. O hereckých posilách pro chystanou adaptaci sci-fi klasiky od Franka Herberta jsme toho za poslední týdny napsali dost, rovnou tedy přejdeme k posledním přídavkům. Dříve tento týden se k filmu režiséra Denise Villeneuvea (Blade Runner 2049, Příchozí) připojil Josh Brolin (Deadpool 2, Sicario), jenž se objeví v roli Gurneye Hallecka, věrného bojovníka rodu Atreidů a mentora hlavní postavy Paula Atreida (Timothée Chalamet). Není ale sám, nově byl totiž obsazen taky Jason Momoa (Aquamana, Hra o trůny), který vymění digitální vody za písky Jordánska coby Duncan Idaho, pravá ruka vévody Leta Atreida (Oscar Isaac). Kamery se roztočí letos na jaře a krom výše zmíněného Jordánska se bude točit také v Budapešti.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 14.2.2019

  Pokračování Breaking Bad na Netflixu

  Dnes již kultoví seriál Breaking Bad od stanice AMC znají nejspíš i ti, kteří ho nikdy neviděli. Před pár měsíci jsme se dozvěděli, že tvůrce oceňovaného hitu Vince Gilligan (Volejte Saulovi) plánuje filmové pokračování, a právě to nyní začalo nabírat reálné obrysy. Zaprvé, snímek uvede exkluzivně Netflix, později se ale dočká i premiéry na AMC. Příběh pak bude přímo navazovat na finále seriálu, pokud jste ho tedy ještě neviděli, měli byste přestat číst zde. To se točilo okolo Waltera Whitea (Bryan Cranston) a jeho pomsty skupině extremistů, která ho připravila o jeho drogové království. Ti zároveň drželi Walterova bývalého partnera Jesseho Pinkmana (Aaron Paul), jako svého zajatce. V závěru se Jessemu povedlo uniknout, diváci už se ale nikdy nedozvěděli, jak to s ním nakonec dopadlo. Nový film tedy tuto část příběhu dokončí. Aaron Paul se tudíž logicky vrací do hlavní role, Gilligan snímek napsal a zároveň jej i natočí. Účast Bryana Cranstona zatím vypadá nepravděpodobně, tvůrci ale oficiálně nic nepotvrdili.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.2.2019

  Najdou Daredevil a spol. nový domov?

  Nemusíte být zrovna fanoušky, aby se k vám dostala zpráva, že tři z pěti Marvel/Netflix seriálů jsou mrtvé. Situace okolo Daredevila a zbytku Defenders se vehementně řeší už dlouhé měsíce, a přestože je stále zejména kvůli nově chystané streamovací službě Disney+ poměrně nepřehledná, možná teď někdo přeci jen našel cestu ven. Tím někým je streamovací služba Hulu, domov hitu Příběh služebnice nebo v budoucnu minisérie The Devil in the White City od Martina Scorseseho a Leonarda DiCapria. Šéf Hulu se totiž nechal slyšet, že by s Marvelem velice rád rozšířil spolupráci, a to klidně v podobě oživení zrušených seriálů. Marvel již s Hulu spolupracuje na adaptaci komiksu Runaways a v nejbližších letech rovněž přivede na malou obrazovku animované seriály M.O.D.O.K., Hit Monkey, Tigra and Dazzler a Howard the Duck. Ti se pak po vzoru Defenders spojí v crossover jménem The Offenders. Aby toho nebylo málo, díky akvizici studia 21th Century Fox teď Disney získá v Hulu šedesátiprocentní podíl. Kolem a kolem si tak Hulu buduje docela výsadní pozici, otázkou nicméně zůstává, do jaké míry bude chtít Disney filtrovat obsah mezi několik různých služeb, obzvlášť teď, když se studio chystá na své streamovací platformě uvést hrané seriály provázané s filmovými Avengers, specificky okolo postav Lokiho, Scarlett Witch nebo Winter Soldiera. Následující měsíce tak nejspíš napoví víc.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 13.2.2019

  Oscaři mají na krku další kontroverzi

  Poté, co akademie selhala v plánu najít pro letošní rok moderátora a jejím zástupcům se nepodařilo protlačit vznik nové kategorie nejpopulárnějších filmů, je tu další malý skandál. Tento týden se totiž oznámilo, že celkem čtyři oscarové kategorie budou prezentovány během reklamních přestávek – výherce v těchto kategoriích tak televizní diváci živě neuslyší ani neuvidí. Místo toho si je budou moci přehrát na online streamu, nebo poslechnout později během vysílání. To by ještě nebylo nic tak hrozného, už dříve bylo řečeno, že se letošní ročník vysílání oscarového večera bude různými metodami zkracovat. Problém tkví v tom, že místo tzv. vyškrtnutí menších kategorií, se akademie rozhodla odsunout čtyři poměrně výrazné, specificky se jedná o kameru, střih, make-up a krátkometrážní hraný film. Zde se hodí zmínit, že právě kategorie nejlepšího střihu většinou předpověděla i vítěze v kategorii nejlepší film. Akademie se pak brání tím, že hodlá tyto čtyři kategorie, které nebudou vysílány v přímém přenosu, každý rok měnit, ani to však nezabránilo řadě tvůrců ve vyjádření jejich hlasitého nesouhlasu s tímto nešťastným rozhodnutím. Udílení cen proběhne 24. února.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 12.2.2019

  DiCaprio a Scorsese se přesouvají do televize

  Dlouho chystaný projekt Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho The Devil in the White City mění formát. Místo celovečerního filmu se nyní dočkáme televizní minisérie na streamovací službě Hulu. Seriál bude adaptací stejnojmenné knihy Erika Larsona, která vypráví o světové výstavě v Chicagu v roce 1893 z pohledu architekta Daniela H. Burnhama a zároveň o sériovém vrahovi H. H. Holmesovi, který lákal své oběti do jednoho z hotelů postavených blízko výstavišti. Holmes byl jeho vlastníkem a v hotelu podle všeho měl zabudovanou i plynovou komoru, nebo krematorium. Celkem měl mít na svědomí minimálně 27 vražd, z nichž většina byla mladé ženy. DiCaprio a Scorsese zatím pouze produkují a doteď není jasné, jestli se do projektu zapojí i nějak víc.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 12.2.2019

  Bryan Singer má problémy

  Produkční společnost Millennium Films se rozhodla zastavit produkci na chystaném snímku Rudá Sonja od režiséra Bryana Singera (X-Men, Nadaný žák). Důvodem jsou nařčení ze sexuálního obtěžování mladistvých, specificky chlapců. Ty se kolem Singera točily už pár let, kontroverzního režiséra mělo dost lidí na jazyku zejména v době vzniku #MeToo hnutí, kdy za něco podobného Hollywood prakticky ukončil kariéru Kevinu Spaceymu (Domek z karet). I přes různá obvinění ale šéf Millennium Films Avi Lerner stojí za Singerem, poslední článek líčící Singerovo chování je podle něj lživý a má za účel režiséra zničit. Kvůli obviněním se před pár dny pořadatelé cen BAFTA dokonce rozhodli odebrat Bryana Singera ze seznamu nominovaných za film Bohemian Rhapsody, pod kterým zůstává Singer stále podepsaný jako režisér, přestože snímek dokončil Dexter Fletcher (Orel Eddie). Každopádně to vypadá, že se ve světle nových obvinění a stupňující se kontroverze hrdinka Marvel komiksů Rudá Sonja před kamery jen tak nepodívá. Minimálně tedy ne pod vedením Singera.

  (dO_od)
<< předchozí 1 2 3 4 122 244 365 486

Filmové akce, rozhovory a úvodníky

 • Obrázek k novince 18.2.2019

  FUTURE GATE - Sci-fi Film Festival 2019

  6. ročník festivalu science fiction filmů a kultury letos v únoru a březnu postupně zavítá do 4 českých měst. Těšit se můžete na mezigalaktické novinky i legendy žánru, které si znovu vychutnáte na stříbrném plátně v digitální kvalitě! Filmovou kolekci doplní tematické dokumenty a seriálový maraton v Praze s významným zahraničním hostem (malá nápověda: málokdo tuší, jak vypadá od brady dolů). Téma letošního festivalu je životní prostředí a jeho budoucí vyhlídky. Science fiction filmy přinášejí předzvěsti, varování, konce civilizace i naději – hranice mezi odhadem a fikcí je málokde méně zřetelná. Představíme vám nejen možné osudy naší domovské planety, ale samozřejmě i konání jejích obyvatel v solidním vesmírném měřítku. Příroda, ze které přežil jen název, postapokalyptické scénáře, mimozemský zásah nebo nečekaný technologický vývoj… co nám otevře oči?

  Mezi novinky letošního ročníku patří film A.I. Rising – „Blade Runner po srbsku“. Komorní drama o astronautovi a androidce, která mu dělá společnost během mezihvězdného letu. Druhou novinkou je psychologické drama Freaks. Malá Chloe nesmí vycházet z domu, protože je jiná a venku pro ni není místo. Když z domu uteče, zjišťuje, že to možná nebyl dobrý nápad. O tomhle napínavém filmu budete přemýšlet ještě dlouho. Maďarská novinka Lajko: Cigán ve vesmíru je bláznivou komedií o prvním člověku ve vesmíru. Tím může být maďarský pilot práškovacího letadla Lajos Serbán, který má být pokusným králíkem před startem Gagarina. Připravte se na raketu z kadibudky, matku bezmocně kroužící kolem Země, straníky a aparátčíky. Čtvrtou novinkou je snímek Prospektor, o rodině vesmírných lovců diamantů. Stojí především na podmanivém prostředí toxické lesní planety, která vznikla s minimem zvláštních efektů.

  V sekci klasik uvedeme snímek Gattaca, vizuálně podmanivé psychologické drama o touze přetrhat pouta geneticky kastované společnosti. Druhou klasikou je Godzilla, a to ta úplně první, z roku 1954. Loutky, modely a černobílý děs z atomového nebezpečí. Film, který odstartoval kult, trvající dodnes. Třetí klasikou je Kovboj Bebop: Lovec odměn, vycházející ze stejnojmenného kultovního anime seriálu. Kromě zběsilé akce a vtipných hlášek v noirovém vesmíru má i jedinečný soundtrack.

  Těšit se můžete na seriálový maraton kultovního Červeného trpaslíka, a to se speciálním hostem Normanem Lovettem, který ztvárnil roli palubního počítače Hollyho. Ten je také protagonistou snímku Zlouni z vesmíru – céčka, které se s divákem nemazlí. Pokud máte rádi klišé, přiznaně nešikovné efekty, drsné hlášky a megatuny bizáru, musíte film vidět. Stejně jako každý rok jsme pro vás ve spolupráci s iShorts připravili pásmo krátkých sci-fi filmů. Rozhodně se máte na co těšit. Vítejte na Future Gate 2019!

 • Obrázek k novince 17.2.2019

  Startuje filmový festival LA PELÍCULA

  Nejen na novinku z dílny oscarového režiséra Asghara Farhádího v hlavních rolích s Javierem Bardemem a Penélope Cruz zve filmové fanoušky festival LA PELÍCULA. Oblíbená přehlídka mezi 19. a 24. únorem opět nabízí v pražském kině Světozor průřez aktuální španělsky mluvenou kinematografií. Slavnostní zahájení bude patřit snímku Šampioni. Jedna z divácky nejúspěšnějších komedií minulého roku má na kontě i tři španělské filmové ceny Goya včetně ceny za nejlepší film. 7 soškami se může pochlubit mrazivý politický thriller Království, který odkrývá zákulisí politické korupce. Návštěvníci se mohou také těšit například na investigativní dokument o téměř neznámé pražské epizodě ze života proslulého revolucionáře Che Guevary Vzpomínky na tajemný rok nebo animovaný film na motivy původního španělského komiksu Black se řekne Beltza. Na programu bude i poslední kousek z dílny Alfonse Cuaróna Roma, který kritika po celém světě označuje za film roku 2018 a který si vysloužil 10 nominací na Oscara.

  Unikátní bude sekce, která představí peruánskou kinematografii. Prostřednictvím pěti snímků nabídne jedinečný pohled do života peruánské společnosti i úchvatnou panenskou přírodu. Pověstnou třešničkou na dortu pak bude snímek Wiñaypacha, který je prvním filmem natočeným v ajmarštině.

  Festival nabídne také jednu retrospektivní sekci. Šestice snímků připomene významnou osobnost španělské kulturní scény, režisérku Pilar Miró. Diváci se mohou těšit například na její adaptaci komedie španělského dramatika Lopeho de Vegy Zahradníkův pes, která patří k jejím nejúspěšnějším filmům, nebo snímek Tvé jméno mi zamořilo sny, ve kterém se vrací k tématu občanské války. Kompletní program najdete na www.lapelicula.cz.

 • Obrázek k novince 16.2.2019

  Sziget Festival 7. - 13. srpna 2019

  Jeden z nejvýznamnějších evropských festivalů odkryl trumfy a zkompletoval seznam letošních headlinerů. Ed Sheeran, Foo Fighters, Florence + The Machine, Twenty One Pilots, The 1975, Martin Garrix, Post Malone a desítky dalších hvězd vystoupí na legendárním Sziget festivalu, který se koná od 7. do 13. srpna v Budapešti. Obří Sziget patří bezesporu k těm největším festivalům a to nejen v Evropě. Není proto divu, že hvězdy světového formátu zavítají v rámci svého turné právě na tuto akci.

  Kromě již zmíněných headlinerů se na Sziget chystá také např. Franz Ferdinand, James Blake, Years & Years, Tove Lo, Razorlight, Richard Ashcroft, Kodaline, Chvrches, Jungle a spousta dalších. Přestože festival zveřejnil jen část programu, fanoušci projevují extrémní zájem o vstupenky. Hned na první den festivalu jsou již jednodenní vstupenky vyprodány, takže Eda Sheerana a další umělce, kteří vystupují ve středu 7. srpna, je možné vidět, pouze pokud si zakoupíte permanentku. K dispozici jsou tří, pěti, sedmidenní a návštěvníci by neměli váhat s jejich koupí, protože vstupenky se budou 7. března zdražovat.

  Festivalu Sziget se jako každý rok uskuteční na zeleném ostrově Óbudai v centru Budapešti. Na jeden týden v srpnu se promění ostrov v srdci maďarské metropole v legendární Ostrov svobody a přivítá Szigeťany z více než 100 zemí světa. Během festivalu se odehraje více než 200 koncertů a stovky dalších show, divadel a umělců z celého světa mohou návštěvníci obdivovat na více než 60 místech areálu. Sziget navíc nedávno získal na European Festival Awards 2017 již po druhé cenu v kategorii Line – Up of the Year. Porazil tak 10 nejlepších evropských festivalů, mezi nimiž bylo i Glastonbury, Roskilde a Lollapalooza. Více informací najdete na www.szigetfestival.com.

 • Obrázek k novince 11.2.2019

  Ceny BAFTA vyhlášeny

  72. ročník udílení Filmových cen Britské akademie je čerstvě za námi a velkým vítězem se nepřekvapivě stal snímek, který letos vítězí snad všude. Osobní film režiséra Alfonso Cuaróna Roma má tak na kontě další ocenění a už mu v podstatě chybí jen ten Oscar. V počtu proměněných nominací zvítězila Favoritka, která z dvanácti nominací vyhrála hned v sedmi kategoriích, včetně těch hereckých a scénáře. Nejlepším hercem v hlavní roli se pak stal Rami Malek (Mr. Robot) za ztvárnění frontmana kapely Queen Freddieho Mercuryho ve filmu Bohemian Rhapsody. Kompletní přehled ocenění naleznete zde.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 3.2.2019

  National Geographic: Symfonie našeho světa

  NATIONAL GEOGRAPHIC: SYMFONIE NAŠEHO SVĚTA kombinuje úchvatné záběry divoké přírody zachycené pro National Geographic s jedinečnou symfonií a hudebními motivy skladatelů Austina Fraye a Andrewa Christiho působících pod hlavičkou Bleeding Fingers Music (nominace na ceny Emmy a BAFTA) kultovního umělce Hanse Zimmera.

  Toto fascinující 90ti minutové představení s živým orchestrem a sbory bylo od jara 2018 uvedeno již v desítkách hal a koncertních sálech po celém světě. Představení vychází z více než stotřicetileté tradice průlomového stylu obrazového vyprávění a představivosti slavného časopisu National Geographic, které spojuje s perfektní synchronizací živého orchestru a sboru v jeden okouzlující celek. Inspirovalo se původní stejnojmennou televizní předlohou TV kanálu Nat Geo WILD, která měla začátkem roku 2018 premiéru ve 140ti zemích světa.

  Symfonie našeho světa je rozdělena do pěti částí, z nichž každá se zaměřuje na konkrétní prostředí – Moře, Pobřeží, Pevninu, Hory, Nebe - a v kombinaci s úchvatnými záběry vytváří jedinečný a inspirující zážitek. Každé prostředí je vykresleno a umocněno jinými hudebními nástroji a motivy, všechny dohromady pak vzdávají hold krásám a divům naší nespoutané přírody. Hudba z dílny oceněného týmu Bleeding Fingers Hanse Zimmera, stojícím mimo jiné za sérií Modrá Planeta, je bohatá, atmosférická a povznášející. Svou orchestrální silou podtrhává majestátnost přírody v její nejryzejší formě.

  "National Geographic inspiroval mnoho generací k objevování, pochopení a ochraně naší planety. Bylo mi proto velkou ctí podílet se na převedení tohoto odkazu do živé symfonie," říká Jason Michael Paul, prezident agentury Jason Michael Paul Entertainment. "Dali jsme dohromady vše, co jsem se za 20 let v hudební produkci naučil, abychom spolu s National Geographic vytvořili něco skutečně jedinečného."

  Již desítky tisíc let uctíváme a obdivujeme naši planetu. V minulých staletích jsme ji zneužívali, poškozovali a využívali. Toto představení možná nebude pro diváky jen nezapomenutelným večerem, ale v jistém slova smyslu i připomenutí toho, na čem opravdu záleží a odkazu, který zde na planetě zanecháme našim dětem.

  V Praze se tato fascinující a úspěšná show představí ve zbrusu nové, moderní „malé“ O2 areně – O2 Universum, která pro diváky otevře své brány na podzim roku 2019. National Geographic: Symphony for Our World v doprovodu 90ti členné Filharmonie Hradec Králové a sborů tak bude jedním z prvních představení, jež si zde diváci budou moci vychutnat. Vstupenky v prodeji od prosince 2018 v síti Ticketmaster.

 • Obrázek k novince 29.1.2019

  Skladatelé Stranger Things míří do Prahy

  Michael Stein a Kyle Dixon, členové kapely S U R V I V E, poprvé vystoupí v Praze s hudbou z populárního seriálu stanice Netflix Stranger Things. Budou hosty festivalu Film Music Prague, který poběží od 1. do 4. února 2019. Jejich hudba se stala celosvětovým popkulturním fenoménem. „Skladatelé chystají pro pražský koncert také netradiční stage design, který připomene atmosféru první a druhé sezóny seriálu,“ dodal Nikola Bojčev, umělecký ředitel festivalu Film Music Prague. Třetí série startuje na stanici Netflix v létě roku 2019. „Jsme nadšení, že se podařilo dojednat koncert takového formátu. Kyle a Michael vytvořili úchvatnou poctu hudbě 80. let. Vidět je na pódiu za synťáky bude nezapomenutelný zážitek,“ řekl Bojčev k ohlášeným hostům. Koncert s názvem "Kyle Dixon & Michael Stein perform Stranger Things" bude v sobotu 2. února 2019 ve Foru Karlín v Praze.


  Na koncert Stranger Things plynule naváže finský mistr hry na analogové syntezátory Kebu, který je autorem celé řady povedených cover verzí tracků od takových velikánů jako Giorgio Moroder nebo Vangelis. Kebu produkuje i vlastní hudbu. Fanoušci tak mají v sobotu 2. února možnost užít si dvojitou porci zábavy v ceně jedné vstupenky. Kyle Dixon a Michael Stein získali za hudbu k seriálu Stranger Things prestižní cenu Emmy a také dvě nominace na Grammy. Dixon a Stein, oba z Texasu, se narodili na začátku 80. let, odkud seriál Stranger Things čerpá inspiraci. Poznali se už jako teenageři, kteří doslova propadli analogu a elektronickým tónům jejich dětství. Kapela S U R V I V E brzy na to vyrazila na turné po Spojených státech a Evropě.


  Na 8. ročník festivalu Film Music Prague přijedou do české metropole také hollywoodští skladatelé John Powell (Solo: Star Wars Story, filmová série Jak vycvičit draka) a Harry Gregson-Williams (Království nebeské, Marťan). Powell uvede zahajovací koncert (1. února, Rudolfinum), který zahrne všechny jeho největší hity. Gregson-Williams se zúčastní koncertní pocty legendárnímu režisérovi Ridley Scottovi (3. února, Forum Karlín). A v neposlední řadě festival pořádá charitativní koncert Remember Them (4. února, Palác Žofín), při kterém John Powell uvede své monumentální oratorium "A Prussian Requiem" a zazní také klavírní koncert tvůrce hudby k Pánovi prstenů Howarda Shorea.

 • Obrázek k novince 22.1.2019

  Oscarové nominace 2019

  Po Českých lvech tu máme konečně také nominace na 91. ročník Oscarů. Těm pro změnu vévodí osobní výpověď režiséra Alfonso Cuaróna Roma a pak kostýmní dobové drama Favoritka od Yorgose Lanthimose, oba snímky mají deset nominací. V kategorii Nejlepší film pak kromě dvou výše zmíněných soupeří Black Panther, BlacKkKlansman, Bohemian Rhapsody, Green BookZrodila se hvězda a Vice. Mezi nejlepšími režiséry skončili nominovaní Adam McKay (Vice), Alfonso Cuarón (Roma), Pawel Pawlikowski (Studená válka), Spike Lee (BlacKkKlansman) a Yorgos Lanthimos (Favoritka). Kompletní přehled všech nominací naleznete pod tímto odkazem. Slavnostní předávání proběhne 24. února a bude vysíláno stanicí ABC. Letošní ročník se po kontroverzi okolo Kevina Harta zároveň bude muset obejít bez hlavního moderátora.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 22.1.2019

  26. Český lev – Nominace

  Česká filmová a televizní akademie oznámila své nominace pro 26. ročník Českých lvů a mezi největší favority se tak zařadil snímek TomanJiřím Macháčkem, který získal celkem 13 nominací. Hned za ním jsou filmy Hastrman a Všechno bude, každý má po 10 nominacích. Snímek Jan Palach byl pak nominován v 8 kategoriích. O cenu za nejlepší  režii budou usilovat Jan Švankmajer (Hmyz), Robert Sedláček (Jan Palach), Martin Šulík (Tlumočník), Ondřej Trojan (Toman) a Olmo Omerzu (Všechno bude). Kompletní přehled nominací naleznete pod tímto odkazem. Slavnostní předávání proběhne v sobotu 23. března 2019 v pražském Rudolfinu. Přenos bude vysílán na ČT od osmi hodin. Večerem bude provádět herec a moderátor Václav Kopta.

  (dO_od)
 • Obrázek k novince 21.1.2019

  14. Festival krátkých filmů Praha se blíží

  Příběhy nepoddajných žen z oblasti Amazonie, filmy oslavující a reflektující tvorbu fenomenálního švédského režiséra Ingmara Bergmana, kraťasy sekce La Quinzaine z Cannes, enfant terrible portugalského filmu Gabriela Abrantese, lekce sexu pro začátečníky, nekompromisní set půlnočních filmů, vizuální experimenty, výlet do světa virtuální reality. A chybět samozřejmě nebude pestrá mezinárodní soutěž ani program pro děti. 14. Festival krátkých filmů Praha, pořádaný společností Film Servis Festival Karlovy Vary a.s., jež stojí i za MFF Karlovy Vary, se představí v  kině Světozor a Pilotů od 23. do 27. ledna 2019.

  Již po čtrnácté máte možnost užít si ty nejlepší a nejzajímavější krátké filmy z celého světa. Vedle dvacítky filmů vybraných pro Mezinárodní soutěž, a pětici, tvořící short list soutěže o nejlepší český krátký film, se můžete těšit na tradiční programy i tematické bloky. V sekci Labo si můžete dopřát filmy, jež chtějí být víc zážitkem než vyprávěním, v Brutal Relax Show na vás čeká nemilosrdný půlnoční set, kterým vás provede moderátor Luděk Staněk. Sedm příběhů v komediálně laděné sekci Místo zvané realita představuje v zásadě obyčejné situace, avšak s drobnými odchylkami od běžné reality. Jaké to je, když vám lékařka sdělí, že trpíte nevyléčitelnou kocovinou, nebo jak probíhá život ve vesnici, kde všichni nosí masku Ježíše na obranu proti uprchlíkům. Sex pro začátečníky odhaluje chvíle, kdy vám dojde, že nevíte, co máte udělat ani co se bude dít. V Paříži usazená produkce Insolence Productions se přičinila o vznik 20 krátkých filmů, uvedených na více než 600 festivalech. Pražský výběr uvede dvě sci-fi utopie, dva thrillery a jeden čistý horor.

  To nejlepší z krátké hrané tvorby z Česka se postupně od 14. ledna objeví zdarma v sekci České shortky na Mall.tv. Výběr představí dva držitele studentského Oscara a jednoho nominovaného, legendární kusy Jana Svěráka, Ivana Zachariáše, Tomáše Vorla či Jana Prušinovského, tvorbu nadějí zítřka, jakými jsou Ondřej Hudeček (Nagano Tapes), Pavel Soukup (Lesapán) a loňského vítěze festivalové domácí soutěže Michala Blaška.

  Pro děti od 4 do 8 let jsme i letos nachystali program animovaných filmů Pragueshorts dětem. A úplně samostatnou část festivalu tvoří v kině Pilotů připravená VR zóna, kde si můžete nasadit helmy a seznámit se s tím, jak může vypadat audiovizuální zážitek. Více na www.pragueshorts.com.

 • Obrázek k novince 16.1.2019

  Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

  Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby Johna Williamse, kterou zahraje Český národní symfonický orchestr. Dnes už klasický horor, v němž hlavní roli hraje obrovský bílý žralok, bude promítnut v pražském Obecním domě v HD kvalitě.

  Z kanceláře Stevena Spielberga máme jasně dané parametry do nejmenších detailů – týkající se téměř i oblečení muzikantů. Je tak tedy zřejmé, že technické parametry jsou jasně dané a není s nimi možné hýbat. V Obecním domě bude nainstalováno plátno široké téměř 9 metrů. Vyřešit oříšek, zda budeme schopni nad muzikanty v této historické budově pověsit takový kolos, nebylo jednoduché.“, vzpomíná Jan Hasenöhrl, ředitel orchestru. Jedinečná bude samozřejmě i promítací technika. „V tomto ohledu nejsou možné kompromisy, jsme pod dohledem americké produkce“, říká Jan Hasenöhrl.

  Filmové efekty jsou sice dnes už mnohem dále, ale na svou dobu bylo něco nevídaného, co dokázal Steven Spielberg na plátně vytvořit. Natáčení filmu v roce 1975 nebylo vůbec jednoduché. Hned na začátku se rozbil mechanický model žraloka. Z počátku byl zkoušen jen v bazénu, ale slaná mořská voda mu neudělala dobře. Vzhledem k tomu, jak časté byly problémy s manipulací modelu žraloka, volil Steven Spielberg často záběry z pohledu bestie. Film to dělá ještě napínavějším.

  Snímek získal tři Oscary: za hudbu (John Williams), za střih (Verna Fieldsová) a zvuk (John R. Carter, Roger Heman Jr., Robert L. Hoyt, Earl Mabery). Světová kinematografie objevila nový fenomén a díky neobyčejnému komerčnímu úspěchu studio Universal brzy přišlo s dalšími dvěma volnými pokračováními.

   

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 46 61
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Gold Rush S05E02 From the Ashes HDTV x264 150MB | Tickets, Travel | La Flor De Mi Secreto BLuRayRip